04 czerwca 2023

Relacja z pielgrzymki "Śladami św. Andrzeja Boboli"

15.MAJ - JEDNODNIOWA PIELGRZYMKA Z SUWAŁK DO SANKTUARIUM ŚW.ANDRZEJA BOBOLI W WARSZAWIE  I DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY NIEPOKALANEJ W NIEPOKALANOWIE

 

Pielgrzymka, która w liczbie 47 osób, pod opieką duchową siostry Terezjanki - Moniki Siemionko,  wczesnym rankiem 14 maja 2023 wyruszyła z parafii
św. Aleksandra do  Warszawy i Niepokalanowa miała charakter dziękczynno – modlitewny z okazji 1. rocznicy przybycia relikwii św. Andrzeja Boboli do Suwałk i uroczystego wprowadzenia ich do Konkatedry św. Aleksandra.

             W Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej w Warszawie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. o godz.10-tej, a następnie Ksiądz Kustosz oprowadził nas po muzeum, gdzie przechowywane są opublikowane materiały o życiu i działalności świętego oraz obrazy przedstawiające jego postać . Mieliśmy też okazję skorzystać z parafialnej kawiarenki, serwującej pyszną herbatę, kawę i inne smakołyki… 

Wypoczęci, radośni, rozśpiewani przez Siostrę Monikę udaliśmy się do Niepokalanowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia barwnej Panoramy, która na przykładzie licznego orszaku zasłużonych Polaków: świętych, błogosławionych, literatów, duchownych, królów, obrazuje dzieje historyczne Polski. Każdy we własnym zakresie mógł też zapoznać się bliżej z postacią św. Maksymiliana Kolbe, odwiedzić sanktuarium lub muzeum, gdzie zachowała się jego klasztorna cela i niektóre pamiątki. Chętne osoby mogły pozostać na indywidulanej adoracji w kaplicy lub odwiedzić bogate zbiory Muzeum Pożarnictwa.  

W czasie całej wyprawy modliliśmy się o pokój w rodzinach, w Polsce i na świecie oddając się w opiekę Matce Bożej. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

W Sanktuarium św. Andrzeja Boboli zamówiliśmy mszę święta w intencji pokoju w rodzinach i w Polsce , która będzie odprawiona 15.06.2023r o godz.17:00.

W Sanktuarium w Niepokalanowie zamówiona natomiast została msza święta tzw. całoroczna  (odprawiana co m-c przez cały rok) o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej i św. M. Kolbe , w intencjach z którymi jechali  pielgrzymi.
 

Do zobaczenia na kolejnych pielgrzymkach, na które serdecznie zapraszamy!


Ewa Lewoc