Galeria zdjęć

Pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych oraz Rodziny Franiciszkańskiej wychodzi spod konkatedry Św. Aleksandra w Suwałkach na uroczystości odpustowe do kościoła pw. Anieli Salawy w Suwałkach.

Wyjście następuje z placu przy pomniku Św.Jana Pawła II o godz. 11.15.

Pielgrzymi uczestniczą we Mszy Św. odpustowej o godzi. 12.00.

Pielgrzymka piesza chorych i niepełnosprawnych oraz Rodziny Franciszkańskiej 

Strona  Pielgrzymki Pieszej z Suwałk do Wilna do Matki Bozęj Ostrobramskiej -  .http://suwwilno.webd.pro

Pielgrzymka piesza z Suwałk do Kaletnika na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Kaletniku rozpoczęła się przed 2010 rokiem. Zainicjował ją ks. Jarosław Pierzgalski, były kapelan suwalskich szpitali wraz ze służbą zdrowia.

Pielgrzymka ma charakter przebłagalny za rodziny, młodzież i dzieci rozpoczynające rok szkolny i o dar potomstwa.

Zwykle wychodzi w pierwszą niedzielę września. Suma odpustowa sprawowana jest o godzinie 13:00. Powrót jest autobusami o godzinie 15:00.

W 2016 gdy była rekonoracja Obrazu Matki Bożej Pocieszenia szła największa liczba osób wraz z ks. biskupem Romuald Kamińskim.

Do Kaletnika

Galeria, więcej...

Do Wilna 

Do Częstochowy

Strona Ełckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

https://www.pielgrzymka.elk.pl/

 

Grupa Suwalska

https://pielgrzymka.elk.pl/grupy-pielgrzymkowe/grupa-suwalki.html

Do Studzienicznej 

Pielgrzymka piesza z Suwałk do Kaletnika na uroczystości odpustowe ku czci  Matki Bożej Pocieszenia w Kaletniku rozpoczeła się przed 2010 rokiem. Zainicjował ją ks. Jarosław Pielrzgalski, były kapelan suwalskich szpitali wraz ze służbą zdrowia. Pielgrzymka ma charakter przebłagalny za rodziny, młodzież i dzieci rozpoczynające rok szkolny i o dar potomstwa. Zwykle wychodzi w pierwszą niedzielę września. Suma odpustowa sprawowana jest o godzinie 13:00. Powrót jest autobusami o godzinie 15:00.

Galeria, więcej...

Nocna, Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej ma charakter pokutny, wynagradzający Matce Bożej za grzechy i bluźnierstwa przeciwko jej Niepokalanemu Sercu.

Pielgrzymkowa idzie w nocy z piątku na PIERWSZĄ SOBOTĘ każdego miesiąca.

W trakcie pielgrzymki odmawiany jest cały różaniec, droga krzyżowa, litanie, godzinki, wysłuchiwane są konferencje.

Grupa I z Suwałk wyrusza pieszo do Sanktuarium w Studzienicznej spod pomnika Św. Jana Pawła II o godzinie 21:00 po Apelu Jasnogórskim.

Grupa II wyrusza samochodami do kościoła pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Gawrych Rudzie, gdzie łączy się z grupą I. Pielgrzymka kończy się Mszą Św. sprawowaną w kaplicy /kościele, po czym następuje powrót do domów..

Zapewniony jest transport powrotny.

W pielgrzymce uczestniczy grupa zmienna grupa osób. Najwięcej ok. 140 osób.

Patronką pielgrzymki jest bł. Aniela Salawa.

Opiekę duszpasterską nad pielgrzymam pełni obecnie ks. Tadeusz Poteraj .

Obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej (kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej) znajdujący się w kaplicy został ukoronowany koronami papieskimi w 1995 r.

 

 

Do Wigier

Pielgrzymki

Pielgrzymka piesza z Suwałk do Wigier rozpoczęła w listopadzie 2019 r. grupa 30 pielgrzymów. Aktualnie chodzi 30-40 osób.

Pielgrzymka idzie w intencjach: wynagrodzenie Panu Jezusowi za wszystkie zniewagi i profanacje, za dusze w czyśćcu cierpiace, w intencji pokoju na świecie, w intencji naszej Ojczyzny, o pokój i zgodę w naszych rodzinach oraz za kapłanów, braci i siostry zakonne.

Pielgrzymka wyrusza z każdą 3- sobotę miesiąca z konkatedry Św.Aleksandra w Suwałkach o godzinie 12.00, (marzec - październik i o 13.00 (listopad - luty).

Po wspólnej Mszy Św. o godzinie 18:30 pielgrzymi wracają do Suwałk.
Transport powrotny jest zapewniony.

Pielgrzymom towarzyszą relikwie Św. Andrzeja Boboli. Opiekę duszpasterską nad pielgrzymami pełni obecnie 2 kapłanów - ks. Tadeusz Poteraj oraz ks. Henryk Śmiarowski.

Galeria, więcej...

Galeria, więcej...

Galeria, więcej...

Pielgrzymka piesza do Olecka na Odpust Podwyższenia Krzyża

Do Olecka

Pielgrzymka piesza z Suwałk do Gawrych Rudy w intencji trzeźwości i rodzin wyrusza na uroczystości odpustowe ku czci Św. Maksymiliana Kolbego (14 sierpień).

Wyjście następuje z placu przy pomniku Św. Jana Pawła II o godz. 7.15..

Pielgrzymi uczestniczą we Mszy Świętej odpustowej o godz. 11.00.

Na miejscu w dwóch grupach pielgrzymi podejmują się zawierzenia się Panu Jezusowi przez ręce Maryi oraz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Po Mszy Św. jest wspólna Agapa.

Do Gawrych Rudy

Galeria, więcej...

Chorych 
i niepełnosprawnych 

Gawrych Ruda

Olecko

Kaletnik

Wilno

Częstochowa 

Studzieniczna

Spis pielgrzymek...

Wigry